Mr. Wolf prohibicji czyli Cliff Conway („Speakeasy Tonight”)

Cliff nie był moim pierwszym, ani nawet drugim wyborem, ale od samego początku jego ścieżka mnie bardzo interesowała. W sumie to sama nie wiem dlaczego nie wzięłam się za niego jako pierwszego i chyba nigdy do tego nie dojdę.

Tym razem polecam już ograć sobie prolog.

Tak więc stojąc przy szpitalnym łóżku swojego wujka, Lorayne postanowiła za swoją prawą rękę wybrać Cliff’a – jednego z dwóch mężczyzn, których Charlie przygarnął z sierocińca. Drugi to Vince, o czym pisałam już w jego recenzji. W przeciwieństwie do swojego „brata” (bo za takowych się uważają), Cliff spędził w sierocińcu całe swoje życie, został tam podrzucony przez swoją matkę kiedy miał zaledwie kilka dni.

No czy tylko mi się oczy cisną do oczu?!

Kiedy miał dziesięć lat poznał Vince’a i obaj się zaprzyjaźnili na tyle, że kiedy Charlie zabrał Vince’a z sierocińca ten truł staremu głowę tak długo aż sierociniec również zostawił za sobą właśnie Cliff. Było to mniej więcej dwanaście lat przed wydarzeniami w grze więc kiedy Charlie zaczynał cały swój interes chłopaki już byli jego przybranymi synami. W sumie nawet nie adopcyjnymi bo żadnych dokumentów w tym temacie nigdy nie było – tak przynajmniej gdzieś twierdzą w grze. Nie wiem dokładnie w której ścieżce to było powiedziane, ale jestem na 99,99% pewna, że to na pewno było w tej grze powiedziane. W inne ostatnio nie grałam więc tylko tu bym to wyczytała.

Czyli wychodzi na to, że kiedy Charlie odwiedzał swojego brata i swoje ukochane bratanice to już miał pod opieką Włocha i słodkiego barmana-to-be. Nie jestem dobra z matematyki, ale muszę to policzyć.

Gdzieś w Interencie wyczytałam że heroina ma 19 lat, Cliff ma 27, co daje różnice 8 lat. Ok.

W ścieżce Neil’a dowiadujemy się, że prohibicja została wprowadzona przed sześcioma laty czyli jest rok 1926. Czyli sześć lat po tym jak Charlie przygarnął Cliff’a i Vince’a. Heroina ma wtedy 13 lat. Ok.

Więc jeśli dziewczyna widziała swojego wujka po raz ostatni w wieku 12 lat (teraz sprawdziłam w prologu), Charlie od pięciu lat miał chłopaków pod swoją opieką. No, no Charlie! Rozumiem ukrywać przed rodziną posiadanie nielegalnego baru, ale żeby tak ukrywać przygarnięcie dwóch sierot?! Ty niedobry.

W ścieżce Cliff’a dowiadujemy się nie tylko, że Charlie nie przyznał się heroinie do tego, że ma dwóch „kuzynów”, ale również tego, że pomimo iż nigdy się nie ożenił to jednak opiekowała się chłopakami jego kochanka. Dobra nie ma co się dziwić, że facet, który prowadzi nielegalny bar miał kochankę czy jak tam nazwać kobietę, z którą nie zdradzał nikogo bo nigdy nie miał żony.

Chyba za bardzo skupiłam się na postaci wujka Charli’ego, więc wracam do tematu.

Cliff nie za bardzo lubi opowiadać o sobie. Nie powiedział tego nigdy sam, ale szybko można się zorientować po tym jak zmienia temat, albo na Vince’a, albo tak kieruje rozmową że heroina zaczyna mówić o sobie. Cwany lis!

Jest naprawdę opiekuńczy i pomocny, kiedy tylko heroina go potrzebuje to z chęcią jej wysłucha i w razie potrzeby służy ramieniem. Raz nawet kiedy wkurzony Gerard O’Fallon wpada do baru Cliff odruchowo zasłania sobą dziewczynę. Jeszcze nawet nie zaczęli się ze sobą spotykać a ten już jest gotowy na… no wychodzi na to, że chyba na wszystko bo w sumie to kiedy jakiś furiat wpada do baru to nie wiadomo co takiemu do głowy strzeli. Pytanie tylko: zrobił to bo mu zależy na heroinie czy dlatego, że obiecał się nią zająć? W sumie to raczej nie trudno domyślić po tym co się później dzieje w grze. If you know what I mean (^_^)

Najdziwniejsze w tej ścieżce jest to, że o ile naprawdę przypadła mi do gustu, a Cliff z całą pewnością plasuje się bardzo wysoko na mojej liście ulubionych bohaterów mobilnych otome, to naprawdę nie wiele pamiętam z całej rozgrywki. Nie wiem jak to możliwe, ale najwyraźniej tak jest. Lubisz coś, ale w sumie niewiele z tego pamiętasz. Wiem powinnam opisać wszystko zaraz jak tylko skończyłam grać, ale jak się wciągnę w gry to trudno mi przestać. Teraz, na ten przykład, znowu jestem na etapie gier od Voltage Inc, i tylko kombinuje cały czas tak rozłożyć zakupy aby ślubny przypadkiem nie zobaczył wielkiego rachunku za telefon…

Nie licząc dwóch zamachów na życie dziewczyny to cała akcja rozgrywa się jak to zwykle w takich grach bywa: cisza i spokój, w międzyczasie czułości i nagle trzy rozdziały przed końcem wszystko rusza z kopyta tylko aby zakończyć się szczęśliwie pocałunkiem czy wyznaniem miłości. Ogólnie happy end.

W przypadku Cliff’a gdzieś pomiędzy szczęśliwą parą, która już ze sobą spała, a akcją pozbycia się wroga, heroina dowiaduje się, że jej ukochany zajmuje się tuszowaniem morderstw. Mr. Wolf normalnie (jeśli nie wiesz do kogo tutaj się odnoszę to wiedz, że z dezaprobatą kręcę głową (-_-)). Dziewczyna wpada w szał i ucieka, a Conway nie wie co w ogóle zrobił źle.

Kilka dni w ogóle nie wychodzi z domu, starając się za wszelką cenę unikać Cliff’a, ten w tym czasie zaś nadal pracuje jako barman w Ice Box będąc tak zdołowanym, że nie wychodzi mu kompletnie nic.

W pewnym momencie heroina rozmawia ze swoją przyjaciółką Cloe, która przemawia dziewczynie do rozumu i ta ostatecznie wybacza ukochanemu, że finguje samobójstwa.

Nie wiem jak bym się zachowała gdybym zobaczyła teraz mojego męża jak wiesza zwłoki w jakimś magazynie, tak aby wyglądały że gościu się powiesił sam. Więc w tej kwestii trudno było mi się utożsamić z moją Lorayne, ale po rozmowie z Cloe stwierdziłam, że dziewczyna faktycznie ma rację.

Prohibicja, nielegalny bar, przemyt alkoholu i wróg, który chce cię zabić. Naprawdę heroina myślała, że cała akcja z prowadzeniem baru polegała wyłącznie na nielegalnym sprzedawaniu alkoholu? Że nic innego po za tym się nie dzieje? Dzieje się bardzo wiele, tylko że ona po prostu jeszcze o tym nie wie. Czy jej się to podoba czy nie jest członkiem gangu, a tacy nie zajmują się wyłącznie robieniem drinków.

„Nie wierzę, że Charlie kazał mu się zająć wyłącznie staniem przy drzwiach. Nie interesuje mnie co robi kiedy mnie nie ma, liczy się to, że kiedy jest ze mną sprawia, że czuję się najważniejszą osobą na świecie.” Mniej więcej takimi słowami Cloe (odnoszącymi się do jej własnego związku z bramkarzem Ice Box) przekonuje Lorayne do tego, że może jednak zbyt pochopnie osądziła Cliff’a. W końcu Charlie podarował mu przyszłość więc ten jest gotów zrobić dla wujaszka wszystko. Czymże jest powieszenie trupa w magazynie w zamian za ofiarowanie perspektywy na przyszłość?

Ostatecznie heroina bierze sobie słowa przyjaciółki do serca i ona i słodki barman ponownie zaczynają ze sobą świrować. Jednak zanim w ogóle do czegokolwiek dochodzi, nasza bohaterka jest ranna podczas zamachu na jej życie, kiedy to wróg jej wujka podkłada bombę w ich domu.

Oczywiście wszystko kończy się słodkim happy endem i jedyne co pozostaje to wyjaśnić Charliemu, że Cliff i Lorayne są parą. O ile sprawa z Vince’m nie specjalnie przypadła staremu do gustu to do Cliffa nie ma zastrzeżeń. Najwyraźniej wszyscy w całym Chicago, oprócz samego zainteresowanego, wiedzą że Vince to pies na baby i dlatego stary wujaszek nie miał zamiaru dopuścić go do swojej bratanicy. Sprawa ma się inaczej w tej ścieżce. Podczas kiedy heroina świruje jak powiedzieć to wujkowi aby ten nie wysłał jej z powrotem do rodziców, Cliff najnormalniej w świecie mówi o wszystkim swojemu „ojcu” i w ogóle nie wybucha żadna afera.

Cliff to najsłodszy barman z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia, nie tylko w grach, ale mimo wszystko jego ścieżka naprawdę nie wywarła na mnie wielkiego wrażenia. Ograłam ją bo ograłam, skoro zaczęłam to skończyłam i zapewne jeśli kiedyś pojawi się kontynuacja to zagram, ale na chwilę obecną nie mam ochoty znowu z nim zagrać…

Ten post bez ilustracji, sorry. Podczas rozgrywki nie myślałam o screenach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s